GERİ DÖNÜŞÜM

GERİ DÖNÜŞÜM


ÜNALDILAR PALET olarak, geri dönüşüm proseslerinden sonra yeniden kullanılması mümkün olmayan tahta parçaları da sunta fabrikalarında değerlendirilerek yeniden sanayimize katılır. Dolayısıyla Benli , Atık ahşap paletlerde %100 geri dönüşüm hedefine ulaşabilmiştir.

Kitlesel üretim yapan işletmelerde, örnek olarak otomotiv, gıda, ilaç ve matbaa sektörlerinde kullanılan ahşap paletler boşaltıldıktan hemen sonra, kırık veya tahrip olmuş vaziyette işletmelerin atık alanlarında atıl vaziyette çürümeye terk edilmektedir.

Paletlerin hammaddesinin %100 ağaç olduğu dikkate alınıp, ülkemizde kesilen her 3 ağaçtan birinin ahşap palet imalatı için kullanıldığı dikkate alınırsa, küresel ısınma, karbon emisyonları, çölleşme, erozyon gibi doğa felaketlerinden bizi koruyan ve en önemlisi oksijen kaynağı olan ağaçlarımızın yok edilmemesi adına atık ahşap paletlerin geri kazanılması gerekmektedir.

Teknik olarak ürünlerimizin “Yeni Ahşap Palet” ten hiçbir farkı yoktur. Görülen tek fark yeni palete oranla %30 ile %60 arasında düşük fiyatı ve ağaç kesilmesini önlemesi dolayısıyla çevreye olan katkısıdır.